Babylon NG
The world's best online dictionary

Download it's free


  Search Web   Search Thesaurus

Synonym of Siirtspor

English Wikipedia - The Free Encyclopedia
Siirtspor
Siirt S.K. was a sports club located in SiirtTurkey. The football club plays in the Iddaa League B. It was founded as Siirt YSE (Road Water Electricity) in 1969. It was renamed as Siirt Köy Hizmetleri in 1989, as Siirt Jetpa S.K. in 1999 and as Siirt S.K. in 2002.

See more at Wikipedia.org...

Deutschsprachige Wikipedia - Die freie Enzyklopädie
Siirtspor
Siirtspor (offiziell: Siirt Spor Kulübü oder kurz Siirt SK) ist ein Fußballverein aus der türkischen Stadt Siirt.

Mehr unter Wikipedia.org...

De Nederlandstalige Wikipedia - De vrije encyclopedie
Siirtspor
Siirtspor is een sportclub opgericht in SiirtTurkije. De officiële clubkleuren zijn geel en groen, en de thuisbasis van de voetbalclub is het Siirt Atatürk Stadion. Momenteel is de voetbalploeg actief in Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig.

Zie meer op Wikipedia.org...

Türkçe Vikipedi, özgür ansiklopedi
Siirtspor
Siirtspor, (Eski adları: Siirt YSE (Yol Su Elektrik Spor) 1983-1989, Siirt Köy Hizmetleri Spor 1989-1999, Siirt Jet-PA Spor 1999-2002) Fadıl Akgündüz'ün sahibi olduğu JetPA ile sponsorluk anlaşması yaparak Siirt Jet-PA Spor adıyla 1999-2000 sezonunda 1. Lig'e yükselmiştir. O dönem Sergen YalçınErsen MartinTimuçin BayazıtCeyhun ErişOkan ÖztürkOktay DerelioğluHamza Hamzaoğlu gibi önemli isimleri kadrosuna katmasına rağmen 2000-2001 sezonunda 1. Lig'den düşmüştür. Daha sonra Jet-PA şirketinin iflas etmesi nedeniyle mali sıkıntılar yaşadıktan sonra yoluna Siirtspor olarak 3. Lig'de devam eden kulüp, 2013-2014 sezonunda yaşadığı mali sıkıntılardan ötürü ligden çekildi ve amatör kümeye düştü.

Daha fazla bilgi için, bkz: Wikipédia.org…

Ceská Wikipedie- Bezplatná encyklopedie
Siirtspor
Siirt Spor Kulübü byl turecký fotbalový klub sídlící ve meste Siirt. Klub byl založen v roce 1969 jako Siirt YSE. V sezóne 2000/01 hrál klub poprvé a naposled v nejvyšší souteži Süper Lig. Zanikl v roce 2014 díky velkým financním potížím.

Více na Wikipedia.org...

Lietuviškoji Vikipedija - laisvoji enciklopedija

  
Get Babylon's Dictionary & Translation Software Free Download Now!